kontakt@saperzy-debica.pl
 • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

 • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

 • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

 • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

 • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

 • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe.


Koniec i początek każdego roku niesie ze sobą moc życzeń składanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Nie inaczej było podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Saperów Dębickich. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła uroczystości, która zgodnie z kilkuletnią tradycją odbyła się w sobotę 13 stycznia 2018 roku tym razem przy figurce Matki Bożej i obelisku poświęconemu poległym saperom oraz w Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia odnowionego krzyża postawionego na terenie byłej jednostki wojskowej przy figurce Matki Bożej w 1999 roku, z okazji odwiedzin obrazu Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego. Fundatorem drewna na renowację krzyża był Pan Andrzej Trzeciak leśniczy ze Stasiówki, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu. Krzyż poświęcił ksiądz kapelan Jacek Wątroba. Następnie zapalono znicze przy figurce Matki Bożej oraz obeliskiem upamiętniających poległych saperów.W salach przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu Dębica odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród zaproszonych gości byli m.in: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Dowódca batalionu OT w Dębicy ppłk Roland Waszkowiak, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle ppłk Andrzej Nykiel i Zastępca komendanta WKU w Tarnowie mjr Wiesław Maciejowski oraz grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy z nauczycielem muzyki Panią Renatą Kusibab.Prezes Stowarzyszenia płk rez. Andrzej Niedbał serdecznie witając zaproszonych gości, wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia, zapoznał zebranych z nadesłanymi na adres stowarzyszenia przez lokalne instytucje państwowe i osoby prywatne życzeniami oraz złożył zebranym serdeczne życzenia pomyślności w Nowym Roku. Następnie ksiądz kapelan Józef Wątroba odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa i wzbogacił spotkanie piękną modlitwą. Po wspólnie zaśpiewanych kolędach uczestnicy spotkania w koleżeńskiej atmosferze dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

W świąteczny nastrój spotkania uczestników wprowadzili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy, którzy wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek.

Występ i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek bardzo spodobało się zgromadzonym, którzy nagrodzili uczniów gromkimi oklaskami.

Uroczysta kolacja w sali restauracji hotelu Gold w Dębicy upłynęła w bardzo miłej rodzinnej atmosferze. Wspominano lata saperskiej służby i pracy, trwały rozmowy o tym, co ważne dla naszej społeczności. Nowy rok napawa nas optymizmem i nadzieją, że aktywność członków naszego Stowarzyszenia będzie jeszcze większa.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za nadesłane życzenia:

 • Zarządowi Stowarzyszenia Saperów Polskich;
 • Władzom Starostwa Powiatowego w Dębicy;
 • Władzom Miasta Dębica;
 • Społeczności Wojskowych Komend Uzupełnień w Jaśle,Tarmowie i Mielcu;
 • płk Leszkowi Dacie z Rodziną;
 • Dyrekcji, Gonu Pedagogicznemu, Społeczności Uczniowskiej oraz Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy.
 • Do zobaczenia za rok!