kontakt@saperzy-debica.pl
 • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

 • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

 • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

 • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

 • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

 • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe.


Jedną z nielicznych okazji do wspólnego spotkania członków i sympatyków Stowarzyszenia Saperów Dębickich jest Opłatek. Każdego roku w pierwszych dniach stycznia spotykamy się by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne, podsumować dotychczasowe osiągnięcia oraz wspólnie zastanowić się nad nowymi wyzwaniami.

Tak też było w piątkowy wieczór 13 stycznia 2017 roku w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy. W salach przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu Dębica wśród zaproszonych gości byli m.in: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, delegacje, komendanci Wojskowych Komend Uzupełniających, mjr Robert Bajorski z Mielca, ppłk Andrzej Nykiel z Jasła, mjr Wiesław Maciejowski z Tarnowa, z grupą uczniów Szkoły Podstawowej NR 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy Pani Wicedyrektor Dorotą Batko.

Spotkanie rozpoczął prezes Stowarzyszenia płk rez. Andrzej Niedbał serdecznie witając zaproszonych gości, wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia, zapoznał zebranych z nadesłanymi na adres stowarzyszenia przez lokalne instytucje państwowe i osoby prywatne życzeniami oraz złożył zebranym serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Spotkanie opłatkowe nie mogło odbyć się bez udziału księdza kapelana Józefa Wątroby, który realizując świąteczną, opłatkową celebrę, odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa i wzbogacił spotkanie piękną modlitwą, a po poświeceniu opłatków złożył uczestnikom spotkania okolicznościowe życzenia.  Po wspólnie zaśpiewanych kolędach uczestnicy spotkania w koleżeńskiej atmosferze dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

W świąteczny nastrój spotkania uczestników wprowadzili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy, którzy wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek.

Występ i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek bardzo spodobało się zgromadzonym, którzy nagrodzili uczniów gromkimi oklaskami.

Uroczysta kolacja w sali restauracji „Steak House” w Dębicy upłynęła w bardzo miłej rodzinnej atmosferze. Wspominano lata saperskiej służby i pracy, trwały rozmowy o tym, co ważne dla naszej społeczności. Nowy rok napawa nas optymizmem i nadzieją, że aktywność członków naszego Stowarzyszenia będzie jeszcze większa.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za nadesłane życzenia:

 • Władzom Miasta Dębica;
 • Społeczności Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle z ppłk mgr Andrzejem Nyklem;
 • płk Leszkowi Dacie z Rodziną,
 • Dyrekcji, Gonu Pedagogicznemu, Społeczności Uczniowskiej, oraz Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy.
 • Do zobaczenia za rok!.