kontakt@saperzy-debica.pl
 • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

 • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

 • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

 • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

 • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

 • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe


Jak co roku tak i tym razem radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu Stowarzyszenia Saperów Dębickich, które odbyło się w dniu 10 stycznia 2015 roku dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jacka Dymitrowskiego w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Styczniowe spotkania to już tradycja i pragniemy zaznaczyć, że mają one charakter otwarty, każdy żołnierz, saper, sympatyk naszego stowarzyszenia jest mile widziany.

oplatek 2015 05     oplatek 2015 06
oplatek 2015 18     oplatek 2015 19

Witając serdecznie członków stowarzyszenia i przybyłych gości, płk Andrzej Niedbał odwołał się do tradycji saperskich spotkań opłatkowych, podkreślając ich znaczenie w zacieśnianiu więzi środowiska saperskiego, zapoznał zebranych z nadesłanymi na adres stowarzyszenia przez lokalne instytucje państwowe i osoby prywatne życzeniami oraz złożył zebranym serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Nadanie godności Członków Honorowych Stowarzyszenia Saperów Dębickich dla Jana Rachwała, Jacka Dymitrowskiego i Kazimierza Szymaszka odbyło się w podniosłej atmosferze. Wyróżnionym wręczono okolicznościowe akty nadania.
Z okazji pięknego jubileuszu złotych godów 50-tej rocznicy ślubu najserdeczniejsze życzenia zadowolenia z każdego nowego dnia oraz przeżycia w szczęściu i zdrowiu wielu pięknych rocznic w imieniu zarządu, członków Stowarzyszenia i zaproszonych gości na ręce kol Janiny Gazdy złożył Prezes Stowarzyszenia. 

oplatek 2015 07     oplatek 2015 08 

 „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”….

Spotkanie opłatkowe nie mogło odbyć się bez udziału księdza kapelana Józefa Wątroby, który realizując świąteczną, opłatkową celebrę, odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa i wzbogacił spotkanie piękną modlitwą, a po poświęceniu opłatków złożył uczestnikom spotkania okolicznościowe życzenia. Po wspólnie zaśpiewanych kolędach uczestnicy spotkania w koleżeńskiej atmosferze dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. W gwarze wypowiadanych życzeń i zwyczajnych, serdecznych rozmów dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niech spełnią się wszystkie!
I to najważniejsze, żeby za rok spotkać się w takim samym a może jeszcze większym gronie.

oplatek 2015 11     oplatek 2015 12

Po życzeniach i pamiątkowych zdjęciach udano się na wspólną kolację do w restauracji Hotelu „Gold”, gdzie uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego stołu, przy którym w miłej i przyjacielskiej atmosferze wspominano lata saperskiej służby i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem.
Nie zabrakło gorących dysput na tematy społeczne, polityczne, a także organizacyjne. Zgodnie z ustaloną tradycją kolejno wznoszono toasty. Zabierając głos Prezes Stowarzyszenia Andrzej Niedbał potwierdził zasadność saperskich spotkań, integrujących środowisko żołnierskie, wyzwalających trwałe więzi i inspirujące do dalszych działań i jak podkreślił kol Zbigniew Lamberski tylko przy tradycyjnym, polskim wigilijnym stole zespala się nasze Stowarzyszenie.
Szkoda, że niektórzy z nas mając zaproszenie na te nasze spotkania rezygnują z nich……

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za nadesłane życzenia:

 • władzom Starostwa Powiatowego w Dębicy;
 • społeczności Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle z ppłk mgr Andrzejem Nyklem;
 • płk Leszkowi Dacie z Rodziną,
 • prof. zw. dr hab. Andrzejowi Szromnikowi, Kierownikowi Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Dębicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie:
 • dyrekcji, gronu pedagogicznemu, społeczności uczniowskiej, oraz pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy;
 • Dziękujemy kol Janinie za udostępnienie zdjęć z uroczystości jubileuszu, które zamieszczamy.

  jubileusz 01     jubileusz 02

  Do zobaczenia za rok.