kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe.


Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas, który niesie ze sobą wiele wyjątkowych chwil i miłych spotkań.  Stało się już tradycją, że co roku w styczniu   członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Saperów Dębickich spotykają się na spotkaniu opłatkowym.

Tegoroczne spotkanie zgromadziło liczną rzeszę członków Stowarzyszenia a odbyło się 11 stycznia 2014 roku dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jacka Dymitrowskiego w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy. To praktycznie jedyna okazja, by zebrać się w tak licznym gronie.

Pierwsza część spotkania odbyła się w salach przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu Dębica. W świąteczny nastrój wprowadziła nas barwna choinka rozświetlona błyszczącymi dekoracjami. Zgromadzeni wysłuchali wystąpienia i obejrzeli wystawę pt. „Drogi do niepodległości” przygotowaną przez kol. Aleksandra Underlika.

oplatek 2014 13     oplatek 2014 17

Dalszą część spotkania poprowadził Prezes Stowarzyszenia Andrzej Niedbał serdecznie witając wszystkich życzeniami pomyślnego i dobrego Nowego Roku. Pamiątkową odznakę z okazji dziesięciolecia istnienia Stowarzyszenia wręczono kol. Jolancie Maruszak, Krzysztofowi Muzyce oraz Januszowi Woźniakowi, którzy nie mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach. Do wręczenia odznak Prezes Stowarzyszenia poprosił byłych dowódców jednostki i garnizonu płk Henryka Wolskiego oraz płk Bogusława Placka.

oplatek 2014 01     oplatek 2014 02

Spotkanie opłatkowe nie mogło odbyć się bez udziału  księdza kapelana Józefa Wątroby, który realizując świąteczną, opłatkową celebrę, wzbogacił spotkanie piękną modlitwą, a po poświeceniu opłatków złożył uczestnikom spotkania okolicznościowe życzenia.

Po wspólnie zaśpiewanej kolędzie uczestnicy spotkania w koleżeńskiej atmosferze dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Przy świetle świec, lampek na choince, spotkanie przebiegło w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Wśród życzeń dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2014 roku.

oplatek 2014 03     oplatek 2014 05

Druga część spotkania odbyła się w restauracji „Dworek Dębicki”. Miejsca przy długich, gustownie przystrojonych stołach zapełniały się byłymi żołnierzami  i pracownikami jednostek wojskowych garnizonu Dębica. Zebrało się nas w sumie około 40 osób.  Każde takie spotkanie dla wszystkich uczestników to wyjątkowy dzień:  „…taki dzień, tylko jeden raz do roku….”, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać i porozmawiać.

Ożyły wspomnienia i refleksje o czasach pracy i służby żołnierskiej pełnionej w różnych okresach istnienia dębickich jednostek, gdy tworzyliśmy zwarty, koleżeński i profesjonalny zespół.

oplatek 2014 23     oplatek 2014 24

Dziękujemy Wszystkim za przybycie. Specjalne podziękowania kierujemy do kol. Aleksandra Underlika za przygotowanie wystawy oraz Panów Jacka Dymitrowskiego i Jana Żurka za udostępnienie pomieszczeń i udział w naszej uroczystości.

Do zobaczenia za rok.