kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe.


Święta Bożego Narodzenia i początek Nowego Roku mają dla nas członków Stowarzyszenia Saperów Dębickich szczególne znaczenie. Ten symbol rodzinnego domowego ciepła i związanych z nowym rokiem nadziei na lepsze jutro był doskonałą okazją do złożenia życzeń podczas spotkania opłatkowego, które zgodnie z kilkuletnią tradycją odbyło się w dniu 12 stycznia 2013 roku dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jacka Dymitrowskiego w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy, w salach przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu Dębica.

Zgromadzonych powitał prezes stowarzyszenia Wojciech Szmajda. Modlitwę poprowadził kapelan stowarzyszenia ks. Józef Wątroba. Po krótkiej homilii, złożeniu zebranym życzeń świątecznych i noworocznych ksiądz kapelan zaintonował kolędę. Jak nakazuje polska tradycja wszyscy zgromadzeni, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. W gwarze wypowiadanych życzeń i zwyczajnych, serdecznych rozmów dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niech spełnią się wszystkie! I to najważniejsze, żeby za rok spotkać się w takim samym a może jeszcze większym gronie.

Podczas drugiej części spotkania Prezes Stowarzyszenia przy współudziale członków zarządu z okazji obchodów jubileuszu dziesięciolecia istnienia stowarzyszenia wręczyli wszystkim zebranym i zaproszonym gościom specjalnie wykonane na tę okazję pamiątkowe odznaki.

Po tych wzruszających chwilach, pamiątkowych zdjęciach wszyscy udali się do restauracji i zasiedli przy suto zastawionym stole. Nie zabrakło gorących dysput na tematy społeczne, polityczne, a także organizacyjne. Atmosfera na spotkaniu była niezwykle miła, przyszło sporo osób dawno niewidzianych. Czuliśmy się jedną wielką rodziną. Spotkanie trwało kilka godzin. Serdecznym długim rozmowom i wspomnieniom nie było końca – trudno było się nam rozstać.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości. Specjalne podziękowania kierujemy do kol. Kazimierza Szymaszka za sponsorowanie naszego spotkania oraz kol. Ryszarda Paździerza za jego organizację.

Do zobaczenia za rok.