kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe


Koniec i początek każdego roku niesie ze sobą moc życzeń składanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Nie inaczej było podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Saperów Dębickich. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła uroczystości, która odbyła się w dniu 21 stycznia 2012 roku w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu, gdzie na spotkaniu opłatkowym zebrali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Saperów Dębickich.

Styczniowe spotkania w Muzeum Regionalnym to już ośmioletnia tradycja i pragniemy zaznaczyć, że mają one charakter otwarty, każdy żołnierz, saper, sympatyk naszego stowarzyszenia jest mile widziany. Przybyłych gości przywitał prezes – Wojciech Szmajda, który po kilku słowach wstępu oddał głos kapelanowi Stowarzyszenia ks. Józefowi Wątrobie. Kapelan stowarzyszenia złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne, po czym zaintonował kolędę i zgodnie z chrześcijańską tradycją nadszedł czas łamania się opłatkiem. W gwarze wypowiadanych życzeń i zwyczajnych, serdecznych rozmów dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Niech spełnią się wszystkie!

Po życzeniach i pamiątkowych zdjęciach udano się na wspólną kolację do w restauracji „Dezako”. Świąteczny nastrój nikogo nie opuszczał, bo tym razem pogoda dopisała i zamiast jesiennego deszczu, który towarzyszył nam przez ostatnie dwa lata, piękna zima w całej okazałości. Podczas wspólnej kolacji, przy pięknie udekorowanym i bogato zastawionym stole mieliśmy okazję wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Serdecznym długim rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości. Specjalne podziękowania kierujemy do kol. Kazimierza Szymaszka za sponsorowanie naszego spotkania oraz Ryszarda Paździerza za jego organizację.

Do zobaczenia za rok.