kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Spotkanie opłatkowe


Zgodnie z tradycją w dniu 15 stycznia 2011 roku w gościnnych murach Muzeum Regionalnego w Dębicy przedstawiających ponad 160 letnią tradycję garnizonu na spotkaniu opłatkowym zebrali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Saperów Dębickich.

Zgromadzonych powitał Prezes Stowarzyszenia Wojciech Szmajda. Czytania słów Ewangelii oraz poświęcenia opłatków wigilijnych dokonał kapelan Stowarzyszenia ks. Józef Wątroba. Po krótkiej homilii wygłoszonej przez księdza kapelana zaintonowano kolędę i zgodnie z chrześcijańską tradycją nadszedł czas łamania się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. W gwarze wypowiadanych życzeń i zwyczajnych, serdecznych rozmów dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w nowym 2011 roku.

Niech spełnią się wszystkie!

Ale pamiętajmy, że spełnienie wielu z nich w dużej mierze zależeć będzie od nas samych.

Po życzeniach i pamiątkowych zdjęciach udano się na wspólną kolację do w restauracji „Dezako”. Choć pogoda nie dopisała, bo zamiast pięknej i mroźnej zimowej aury padał jesienny deszcz świąteczny nastrój nikogo nie opuszczał. I to chyba należy uznać także za tradycję, bo rok temu pogoda była taka sama. Podczas wspólnej kolacji pięknie udekorowany i bogato zastawiony stół w restauracji sprzyjał serdecznym rozmowom i wspomnieniom. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości oraz niezapomniane wrażenia.

Specjalne podziękowania kierujemy do kol. Kazimierza Szymaszka za sponsorowanie naszego spotkania.

Do zobaczenia za rok.