kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia.


Dnia 28 stycznia 2015 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Saperów Dębickich, na którym ustalono przedsięwzięcia związane z bieżącą działalnością organizacji. Ustalono wstępnie przebieg i organizację obchodów „Święta Sapera” w garnizonie Dębica.

W tym roku przypada 70 rocznica obchodów, które zostało ustanowione na pamiątkę forsowania Odry i Nysy Łużyckiej w dniu 16 kwietnia 1945 roku. Główne uroczystości zaplanowano na 16 kwietnia 2015 roku w Muzeum Regionalnym oraz złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy obeliskach upamiętniającymi poległych Saperów na terenie byłej jednostki wojskowej oraz przed Kościołem pod wezwaniem Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. Uroczystości zakończą się mszą w intencji poległych saperów i pracowników cywilnych wojska.

Ponadto zaplanowano spotkanie towarzyskie w dniu 18 kwietnia w sali restauracji Hotelu Gold w Dębicy. Członkowie Stowarzyszenia będą również zaangażowani w inne przedsięwzięcia związane z obchodami tych uroczystości.

O szczegółach obchodów Zarząd informował będzie na stronie internetowej.

Zarząd dokonał rozpatrzenia spraw finansowych i personalnych. O podjętych uchwałach w tym zakresie członkowie Stowarzyszenia zostaną zapoznani w kwietniu 2015 roku.

Zarząd Stowarzyszenia informuje, że zostaną wysłane okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Sapera do zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji. O wszystkich innych ustaleniach organizacyjnych Prezes Stowarzyszenia powiadomi wszystkich podczas spotkania towarzyskiego.

Zarząd Stowarzyszenia zbierze się w pierwszej dekadzie marca 2015 roku w celu dokładnego ustalenia wszystkich przedsięwzięć związanych z obchodami rocznicowymi „Dnia Sapera”.