kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Obchody Święta Niepodległości w Dębicy.


Miejskie obchody 94 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczęły się od krótkiego koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej. O godzinie 11.00 na Dębickim Rynku po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi na maszt, przywitaniu pocztów sztandarowych, wystąpieniem Burmistrza Miasta rozpoczęły się oficjalne uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Licznie zgromadzeni dębiczanie obejrzeli inscenizację historyczną „Żeby Polska Była Polską” przygotowaną przez instruktorów i pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, w której wystąpiła grypa śpiewająca MOK, młodzież i dzieci z dębickich szkół, pary taneczne z zespołu  „Mali Iglopolanie”, drużyna Strzelców z I LO oraz harcerki i harcerze Dębickiego Hufca.

Następnie uczestnicy przeszli na Plac Mikołajów i Plac Solidarności, gdzie delegacje władz miejskich i powiatowych złożyły kwiaty w dębickich miejscach pamięci, Dębami Katyńskimi, Krzyżem Solidarności i pomnikiem Jana Pawła II. Po mszy świętej w Kościele Św. Jadwigi dalsza część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem Matki Boskiej Niepokalanej przy Placu Gryfitów. Przy pomniku harcerze zaciągnęli wartę honorową. Przy udziale orkiestry miejskiej oraz pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości składali wieńce i wiązanki kwiatów.

W uroczystościach odchodów Święta Niepodległości uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Saperów Dębickich. Delegacja Stowarzyszenia pod pomnikiem złożyła wiązankę kwiatów.