kontakt@saperzy-debica.pl
  • Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

  • Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

  • Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

  • Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

  • Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

  • Spotkanie towarzyskie 04.2018

Dzień Wszystkich Świętych.


Wieczorna mgła, pierwsze przymrozki i szeleszczące liście pod nogami to oznaki  nadchodzącej  wielkimi krokami jesieni. Listopad – to szczególny miesiąc tej pory roku, w którym wiele osób wspomina swoich bliskich – tych, którzy odeszli – tych, których nie ma już wśród nas.

Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, to czas refleksji i zadumy, czas przywoływania wspomnień i jak nigdy w całym naszym dotychczasowym życiu to właśnie pierwszego listopada zastanawiamy się nad zagadnieniami życia i śmierci. Jest to jedyny dzień w roku, który skłania nas do wspomnień o zmarłych i skupia wszystkich bliskich przy mogiłach. Pozwala też na spotkanie po latach z ludźmi, z którymi dawno straciło się kontakt. Wszyscy niezależnie od tego, w co wierzymy odwiedzamy cmentarze i miejsca śmierci drogich nam osób, odwiedzamy groby bliskich nam zmarłych,  zapalamy znicze i modlimy się przy mogiłach. Wszystkie cmentarze stają się w ciągu tego dnia najbardziej zatłoczonymi, a po zmierzchu, najbardziej urokliwymi miejscami, oświetlonymi tysiącami światełek zniczy.

Kontynuując wieloletnią tradycję odwiedzajmy też cmentarze, na których spoczywają nasi Koledzy – Członkowie Stowarzyszenia Saperów Dębickich – którzy odeszli od nas na wieczną wartę. Zapalmy też znicze przed obeliskami , cmentarzami wojskowymi oddając hołd, szacunek i pamięć żołnierzom i uczestnikom ruchu oporu w latach II wojny światowej, którzy oddali swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Jesteśmy im wdzięczni – choć ich nie znaliśmy – za czyny, poświęcenie, nieraz i ofiarę życia dla przyszłych pokoleń.

Cześć ich pamięci.