Spotkanie opłatkowe 20.01.2020

Obchody Święta Niepodległości w Dębicy 2019

Obchody Święta Konstytucji w Dębicy 2019

Obchody Dnia Sapera w Dębicy 2019

Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w Dębicy

Spotkanie towarzyskie 04.2018

oplatek 2019Spotkanie opłatkowe.

12.01.2019r.

 

 

 

 

 

 

Dębiccy Saperzy wybierają gościnne mury Muzeum Regionalnego w Dębicy przedstawiające ponad 160 letnią tradycję dębickiego garnizonu na spotkania opłatkowe nie tylko z racji położenia na terenie byłej jednostki wojskowej, ale i z faktu, iż stały się one już piętnastoletnią tradycją. Spotkania te takie same, pomimo stałego rytuału, są za każdym razem czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym. Tak było i tym razem, radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła uroczystości, która odbyła się w dniu 12 stycznia 2019 roku.

 

Honory gospodarza spotkania pełnił Prezes płk rez. Andrzej Niedbał, który powitał członków i sympatyków stowarzyszenia zapoznał zebranych z nadesłanymi na adres stowarzyszenia przez lokalne instytucje państwowe i osoby prywatne życzeniami oraz złożył zebranym serdeczne życzenia pomyślności w Nowym Roku. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, zastępca komendanta WKU w Tarnowie mjr Wiesław Maciejowski oraz grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy z Panią Renatą Kusibab.

 

 

Liturgicznie spotkanie opłatkowe celebrował kapelan Stowarzyszenia ks. Józef Wątroba, który po liturgii i poświęceniu opłatków złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia dla wszystkich członków stowarzyszenia od władz miasta złożył Pan Mariusz Szewczyk a Prezes przekazał życzenia od płk rez. Henryka Wolskiego. Zgodnie z chrześcijańską tradycją nadszedł czas łamania się opłatkiem. W gwarze wypowiadanych życzeń i zwyczajnych, serdecznych rozmów dominowały tematy dotyczące zdrowia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku.

 

 

W świąteczny nastrój spotkania uczestników wprowadziły rozśpiewane dziewczęta Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy, które wystąpiły z koncertem polskich kolęd i pastorałek. Występ i wspólne śpiewanie bardzo spodobało się zgromadzonym, którzy nagrodzili uczniów gromkimi oklaskami. Czas upłynął w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze, co potwierdza zasadność saperskich spotkań, integrujących nasze środowisko żołnierskie.

 

 

Uczestnicy spotkania mieli także okazję obejrzenia wystawy: „Jawą się stanie co pradziad śnił. Dębiczan wędrówka ku Niepodległej”. Wystawa zajmuje powierzchnię 150 metrów kwadratowych wypełnionych setkami zdjęć archiwalnychsprzed 100 lat. Ukazują one Dębicę i jej mieszkańców w okresie I wojny światowej, narodzin niepodległej Polski i walk w obronie jej granic.

 

 

Dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspaniałą organizację tej wyjątkowej uroczystości.

 

Serdecznie dziękujemy za nadesłane życzenia:

 

  • Zarządowi Stowarzyszenia Saperów Polskich;
  • Władzom Starostwa Powiatowego w Dębicy;
  • Władzom Miasta Dębica;
  • Społeczności Wojskowych Komend Uzupełnień w Jaśle, Tarnowie i Mielcu;
  • Dowódcy 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy ppłk Rolandowi Waszkowiak:
  • płk rez. Leszkowi Dacie z Rodziną;
  • Dyrekcji, Gonu Pedagogicznemu, Społeczności Uczniowskiej oraz Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy.

Do zobaczenia za rok!